- 1.Reaguj, gdy widzisz zwierzę potrzebujące pomocy, bez względu na to, jakiego jest gatunku – gdy widzisz zwierzę ranne, poturbowane, osowiałe – zabierz je do weterynarza i skontaktuj się z najbliższą organizacją prozwierzęcą.
- 2. Jeśli masz samochód lub rower woź ze sobą podręczny zestaw pierwszej pomocy – pudełko, składany transporter, karmę, rękawiczki, nożyczki itp.
- 3. Reaguj, gdy widzisz przemoc wobec zwierzęcia – zadzwoń na policję, zgłoś się do najbliższej organizacji prozwierzęcej, nagraj sytuację na komórkę, uratuj zwierzę z rąk oprawcy. Dowiedz się jak – pobierz ebook.
- 4. Otaczaj opieką zwierzęta bezdomne i wolno żyjące – wystaw miskę z wodą i jedzeniem dla ptaków, jeży, łasic, kun czy kotów. Bez Twojej pomocy latem zwierzęta mogą umrzeć z odwodnienia, a zimą zamarznąć. Zapewnij okolicznym kotom, jeżom i ptakom schronienie, zwłaszcza niezbędne jest to jesienią i zimą – sam/sama możesz wykonać domek lub karmnik.
- 5.Mów głośno o zwierzętach, o tym, jak są traktowane, czego doznają od nas, ludzi.
- 6. Wspieraj inicjatywy i organizacje prozwierzęce – przekazuj darowizne i 1% podatku, promuj wydarzenia, organizuj zbiórki pieniężne i materialne, każda pomoc jest na wagę złota!
- 7.Zostań wolontariuszem/szką organizacji lub inicjatywy prozwierzęcej i pomagaj zwierzętom.
- 8. Czytaj książki i artykuły o zwierzętach, zdobywaj wiedzę, by merytorycznie rozmawiać z ewentualnymi przeciwnikami, mieć argumenty i przekonywać do swoich racji.

Darmowy hosting zapewnia PRV.PL